İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu

Sevgili Öğrenciler,

 

Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesindeki İngilizce ve Rusça hazırlık programları öğrencilerin bölümlerinde verilen dersleri bu dillerde takip edebilecek seviyede öğrenmesini hedefler. Ayrıca, öğrencilerin kendi akademik alanlarında yabancı dilde yazılmış kaynaklara ulaşıp bunları kullanabilmeleri, bu dillerde bilgi alış verişi yapabilmeleri ve bu dili gelecekteki iş yaşamlarında etkin bir şekilde kullanabilmeleri için gerekli olan sözlü ve yazılı iletişim bilgi ve becerilerini kazandırıp, geliştirmelerine katkıda bulunur.

 

Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan öğrenciler İngilizce ve Rusça’yı  Avrupa Ortak Dil Kriterleri (CEFR) standardına göre bağımsız kullanıcı düzeyinde etkin bir biçimde kullanabilecek donanıma sahip olur.

 

Bu amaçlara ulaşmak için Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu  uzaktan eğitim sistemi “GUSFOL” derslerin internet ortamında takip edilmesi, sınavların bir kısmının internet ortamında yapılması, hoca-öğrenci iletişimi, ders notu, video vs paylaşımı ile öğrencilere zaman ve mekândan bağımsız sınırsız öğrenme olanakları sağlar. Yüzü aşkın ülkede İngilizce eğitimine destek veren “Your Learning Place” internet ortamında öğrencilerin İngilizce tüm dil becerilerini geliştirmeleri için sınırsız içerik sunmaktadır.

 

Ayrıca İngilizce hazırlık programı sınavları Cambridge Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi ortak çalışması olan CAMLA desteği ile yapılır. Bu sınavlar yabancı dil eğitimine kalite ve güvence getirmektedir.

 

 

Yrd.Doç.Dr.Şahin Gök

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü