Weekend School

Weekend School

30.05.2018 Çar 07:38

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik “Weekend School” uygulaması başlatmıştır. Programın amacı, hazırlık sınıfı öğrencilerinin İngilizce konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmektir. Programın Cumartesi olmasının amacı öğrencileri sınıf ortamının yarattığı stresten uzaklaştırarak bilişsel bariyerleri azaltmak ve daha rahat, özgüven artırıcı ortamlarda akıcı bir konuşma alışkanlığı kazandırmaktır.

Weekend School

Weekend School’un bir başka hedefi de hoca-öğrenci arasındaki formel ilişkiyi daha sıcak ve samimi bir akran ilişkisine dönüştürerek yabancı dilde konuşma çekingenliğini azaltmak ve öğrencilerin doğal ve rahat ortamda daha akıcı bir şekilde konuşmasını sağlamaktır.

 

Ders öncesi ve aralarda verilen ikramlar yabancı dilde iletişimin sınıf dışında da devam etmesini motive etmektedir. Sadece Türkçe bilmeyen yabancı hocalarla küçük guruplar halinde yapılan kısa sohbetler ders öncesi, ders arası ve sonrasına da zenginlik kazandırmaktadır.

 

Mesleki İngilizce İGU-Weekend School’un öğleden sonraki etkinliğidir. Öğrencilerin bölümlerinde alacakları mesleki derslerde karşılaşacakları konu ve kelimelere aşina olmaları hedeflenmektedir. Öğrenciler Mimarlık, Mühendislik, Sağlık, Psikoloji, Yönetim, Ticaret ve Siyaset Bilimi alanlarında alanında uzman yabancı hocalarla mesleğe ilk hazırlığını yapmaktadır. Böylece Weekend School’da kazandığı özgüven ile bölüm derslerine iyi bir başlangıç yapabilecektir.

 

Program eğitim öğretim dönemi boyunca devam etmektedir. Programa aksatmadan devam eden öğrencilere “katılım belgesi” verilecektir. 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01