Yabancı Diller Bölümü

Yabancı Diller Bölümü

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesindeki İngilizce Hazırlık Programı, öğrencilerin aldıkları teorik ve uygulamalı İngilizce eğitimleri neticesinde, onları İngiliz diline hakim, bu dilde yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilecek, akademik araştırmalar yapabilecek, kitap, metin gibi yazılı kaynakları çevirebilecek, yabancı kaynakları uluslararası düzeyde izleyip kullanabilecek, dil iletişimini kültürlerarası etkin olarak etkin bir biçimde kullanabilecek bireyler olarak yetiştirir.
 
İngilizce hazırlık sınıfından oluşan okulumuz, teori ve pratiği harmanlayarak öğrencilerin edindikleri bilgi ve becerileri pekiştirmelerini sağlar. Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan öğrenciler İngilizceyi Avrupa Ortak Dil Kriterleri (CEFR) standardına göre bağımsız kullanıcı düzeyinde etkin bir biçimde kullanabilecek donanıma sahip olur. Bu amaçlara ulaşmak için öğrencilere Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu uzaktan eğitim sistemi “IGUSFOL” derslerinin internet ortamında takip edilmesi, sınavların bir kısmının internet ortamında yapılması, öğretmen-öğrenci iletişimi, ders notu, video paylaşımı gibi imkanlar tanınır.  Tanınan bu imkanlarla öğrenciler zaman ve mekandan bağımsız sınırsız öğrenme olanakları tanışıp, daha etkin bir öğrenme süreci geçirir.
 
Yüzü aşkın ülkede İngilizce eğitimine destek veren “Your Learning Place” uygulaması okulumuzda da uygulanmaktadır. İnternet ortamında öğrencilerin İngilizce tüm dil becerilerini geliştirmeleri için sınırsız içerik sunan Your Learning Place, bu sayede öğrencilerin daha hızlı öğrenimini sağlamaktadır.  Bunlara ek olarak dünya çapında tanımış ve markalaşmış “Pearson” tarafından akredite olan İngilizce Hazırlık Okulumuz ve Cambridge Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi ortak çalışması olan CAMLA desteği ile yapılan İngilizce Hazırlık Programı  sınavlarımız dünya standartlarında eğitim anlayışımızı ortaya koymaktadır.
 
Türk ve yabancı eğitimci kadrosu ve üniversitenin uluslararasılaşma standartlarındaki eğitimi ile  yapılan İngilizce Hazırlık Programı öğrencilerinin İngilizce dil yeterliliğine ulaşması sağlanmaktadır.     

 
 
RUSÇA HAZIRLIK PROGRAMI

Hint Avrupa Dil Ailesi’nin Slav Dilleri grubunda yer alan Rusça, Birleşmiş Milletler’in de resmi dillerinden biri olup bilim, sanat, teknoloji ve ticaret gibi birçok alanda gün geçtikçe insanlar tarafından artarak kullanılan günümüzün önemli dillerinden biridir. Dünyanın en çok konuşulan dördüncü dili olan Rusça, bu alanda hizmet verecek, Rus dilini ve kültürünü iyi bilen bireylere olan gereksinim gün geçtikçe artmaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu da Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik Bölümü öğrencilerinin eğitim dili Rusça olan derslerde ders takibi yapabilecek, yazılı ve görsel kaynakların çevirisini yapabilecek seviyede temel dil bilgisi ve beceriler edinmelerini sağlamaktadır.  Okulumuz, profesyonel ve uluslararasılaşma politikamıza uygun zengin ders içerikleri, uzman yerli ve yabancı akademik kadrosu, son teknoloji teknik alt yapısı ile eğitimde kalıpların dışına çıkarak, dünya standartlarında eğitim anlayışı ile hareket etmektedir. 
 
Bir yıllık öğrenim görülen Rusça Hazırlık Programı eğitimleri güz ve bahar olmak üzere iki dönemde gerçekleştirilir. Öğrencilerimiz, zorunlu olan hazırlık programımızda bir akademik yıl boyunca dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme, konuşma derslerinin yer aldığı değerlendirmeye dayalı yoğun bir yabancı dil eğitiminden geçmektedirler. Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik ön lisans bölümüne geçmeye hak kazanırlar. Tam donanımlı bir şekilde bölümlerine hazırlanmış olan öğrencilerimiz, eğitim süreçleri boyunca kolay öğrenim hayatı geçireceklerdir.

Okulumuz eğitim anlayışı ile farklı bir üniversiteden geçen öğrencilere de pek çok avantajlar da sunmaktadır. Buna göre uluslararası geçerliliği olan sınavlardan CEFR B1 seviyesinde başarı gösteren, ortaöğretimini Rusçanın ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede tamamlayan ya da farklı bir üniversitede Rusça hazırlık programını başarıyla tamamladığını belgeleyen öğrenciler, okulumuzda yapılacak olan Rusça yeterlilik sınavından 100 üzerinden 70 puan veya üzeri alan öğrenciler doğrudan Uygulamalı Rusça ve Çevirmenlik bölümüne geçme hakkı elde eder.
 


Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01