Yüksekokul Müdürü'nün Mesajı

Yüksekokul Müdürü'nün Mesajı

Kıymetli Öğrenciler ve Öğrenci Adayları,
 
İki milyar insandan fazlasının İngilizce konuştuğu günümüz dünyasında artık dil bilmek bir zorunluluk haline geldi. Buna paralel olarak hızla gelişen ve globalleşen dünyada ikinci bir dil bilenlerin değeri ve önemi de her geçen gün artmaya devam etmektedir. Ne yazık ki; dil edinme becerisi ve birden fazla dil konuşma yetisi olan insanoğlu, bu alandaki yeteneğini etkin bir biçimde kullanamamaktadır. Karşılaştığımız bu acı tabloyu yakından incelediğimizde görüyoruz ki özellikle ülkemiz yetişmiş insanların bu yeteneğini kullanamamış, ikinci bir dil bilme konusunda hayli geride kalmıştır.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak uygulamış olduğumuz uluslararasılaşma politikamıza uygun kaliteli ve profesyonel eğitim-öğretim sistemi ile dil öğrenmenin önündeki bu engelleri kaldırarak, ülkemizin kültür seviyesini yükseltmeyi arzu ediyoruz. Bu arzuyu gerçekleştirirken ilk günkü azmimiz ve istikrarımızla dünya standartlarında öğrenim faaliyetlerimizi en iyi şekilde sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz okulumuzda eğitim-öğretim süreçleri boyunca dillerin yapılarını, tarihlerini, geçirdikleri dönemleri ve ortaya konulan edebi ve tarihi eserleri uygulamalı olarak inceler, inceleme esnasında pek çok yeteneği de kazanır. Karşılaştırmalı olarak görülen eğitimlerimizde öğrencilerimiz yaratıcılıklarını, analiz yeteneklerini ortaya koyarken, dil hakimiyetini de zamanla kazanmaya başlayacaktır.
 
Öğrencilerimiz öğrenim süreçleri boyunca yalnızca dil konuşma yetisi kazanmayacak aynı zamanda farklı kültürleri de tanıyarak muasır ve çağdaş insan seviyelerine ulaşacaklardır. Çok kültürlülüğün ve düşünce biçiminin sağladığı yapı ile öğrencilerimiz, sorgulayan, akılcı ve bilimsel hareket edebilen, eleştirel ve yaratıcı, sosyal ve kültürel açıdan donanımlı, toplumsal sorunlara ve çevreye son derece duyarlı, akılcı bireyler olarak yetişeceklerdir. Mezun olduklarında öğrencilerimizin en az bir yabancı dili etkin ve akıcı kullanabilen, hızlı çeviri yapabilen, uygulamalı ve karşılaştırmalı çalışabilme yeteneklerine sahip olmaları onları rakiplerine göre daha avantajlı kılacak, mesleklerini uygun ortam koşullarında icra edeceklerdir.
 
Sizleri Gelişim’li olmanın ayrıcalıklarını yaşamanızı, dünya standartlarında bireyler olarak yetişmeniz için okulumuza davet eder, hepinize sonsuz başarılar dilerim.
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01